Tudástár

A könnyűszerkezetes házak hátrányai

Ebben a cikkben a könnyűszerkezetes házak lehetséges problémáiról írunk. Sok szó esik oldalunkon arról, hogy miért is érdemes könnyűszerkezetes technológiát választanunk az építkezés során, azonban most szeretnénk néhány hátrányt megemlíteni velük kapcsolatban.

Szigetelés

A hagyományos technológiával ellentétben a könnyűszerkezet, vagy jelen esetben konkrétan a fémszerkezet nem rendelkezik szigetelő funkcióval. A téglaházaknál maga a váz, azaz a téglafal is rendelkezik hőszigetelő és hangszigetelő képességgel is. A fémszerkezet önmagában csak a ház vázát adja, amit fel kell tölteni szigetelő anyagokkal. Ezeket természetesen lehet orvosolni, sőt kifejezetten hatékony szigetelő anyagok vannak a piacon, amik azonban természetesen drágábbak, mint a silányabb minőségűek. Hangszigetelési szempontból nem a külső falak okozzák a nehézséget. Sokkal inkább a belső falakkal van nagyobb probléma ezen a területen, azonban már kifejlesztettek olyan anyagokat, amelyekkel két legyet üthetünk egy csapásra és mindkettőre megoldást jelent – feltéve természetesen, ha nem ezen akarunk spórolni. (Ezt nem ajánljuk.)

Hibák a kivitelezésben

A könnyűszerkezetes házaknál is rendkívül sok múlik azon, hogy milyen a kivitelezés. Mindenképpen szakértő és gyakorlott kivitelezővel dolgozzunk, akiknek van tapasztalata a könnyűszerkezetes házépítésben, mivel a kivitelezési hibák súlyosan érinthetik a pénztárcánkat és - ne adj Isten – az egészségünket is. Az egyik leginkább gyakori probléma az ilyen típusú épületeknél a hőhíd kialakulása. A hőhíd azért is veszélyes, mivel penészedést okozhat a házban rövid idő leforgása alatt is, ami károsítja az egészséget.

Fontos továbbá megemlítenünk, hogy ugyan Nyugaton (USA, Skandinávia stb) igen közkeletű ez a technológia, azonban Magyarországon még koránt sincs akkora tapasztalat felhalmozva, mint a téglaházak esetében. Érdemes körültekintően kivitelezőt választani, hiszen jelenleg a könnyűszerkezetes házépítés népszerűsége nagyobb Magyarországon, mint ahány valóban hozzáértő szakember van hazánkban.

Összefoglalás

Összességében a könnyűszerkezetes házak sokkal több előnnyel rendelkeznek, mint hátránnyal, azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni őket. Fontos figyelmet szentelni mind a hő- és mind a hangszigetelésre, főleg a belső falaknál. Mindenképp ragaszkodjunk a jó minőségű anyagokhoz, hogy kihasználjuk valóban a technológia előnyeit. Végül a legfontosabb szempont: Válogassuk meg kivel dolgozunk együtt, hiszen kevés az igazi szakértő hazánkban.

Forrás:
Ingatlan.com 2022

SteelRex könnyűszerkezetes épület rajz

Felkeltettük az érdeklődését?

Küldje el adatait és felvesszük Önnel a kapcsolatot!

Kérem adja meg a nevét
Kérem adja meg a telefonszámát
Kérem helyesen adja meg a telefonszámát
Kérem adja meg az e-mail címét
Az adatvédelmi tájékoztató elfogadása kötelező